top of page

The Studio

Gamze Saraçoğlu Tasarım stüdyosu, kişiye özel tasarım ürünler hazırlamasının yanı sıra farklı sektörlerdeki perakende markalarına ve firmalara proje bazlı aylık ya da sezonluk, marka analizi, koleksiyon hazırlama, kreatif, üniforma tasarım ve üretim danışmanlığı hizmeti vermektedir.

MARKA ANALİZİ

Marka analizi yaparken hedef kitle belirlenir, mevcut müşteri ve potansiyel müşterinin yapısı göz önünde bulundurulur ve rakip firmaların değerlendirilmesi yapılır.

KOLEKSİYON TASARIM DANIŞMANLIĞI

Koleksiyon hazırlığı çalışmalarında, ürün gruplarının çeşitliliği, sezon renkleri, satılabilirlik trendlerine uygunluk gibi kriterler temel alınır. Bu doğrultuda Gamze Saraçoğlu Tasarım Stüdyosu; kadın hazır giyim koleksiyonlarının belirlenen adet ve ürün gamı çerçevesinde tasarlanması – hazırlanması ve şirket onayına sunulması, koleksiyonlar için kumaş ve aksesuar (düğme, fermuar vb.) seçimi ve şirket onayına sunulması, koleksiyonlar ile ilgili kalıp çalışmalarına yerinde iştirak edilmesi, kalıp onaylarının verilmesi, tasarımların son kontrolleri ve seri imalat için onay verilmesi, koleksiyonların tanıtımına ve pazarlanmasına yönelik olarak organize edilecek her türlü PR faaliyetlerine iştirak edilmesi, sezon başlangıcında koleksiyonların şirket mağazalarında sergilenme biçimi, reklam kampanyaları ve logo çalışmalarında danışmanlık hizmeti vermektedir. Başlıca hizmetler;

 

  -  Sezon forecasting ve styling forecasting (stil öngörüleri)

  -  Renk forecasting

  -  Koleksiyon temalarının hazırlanması: Koleksiyonun genel yapısını oluştururken ilk olarak koleksiyon konsepti belirlenir. Yeni trendler doğrultusunda koleksiyonun teması, basic ürün grupları ve lokomotif ürünler belirlenir.

  -  Story ve trend boardların hazırlanması

  -  Kumaş, aksesuar seçimi: Yeni trendler doğrultusunda basic olarak ana ürün gruplarına ayrılmış kumaş ve aksesuar seçimi yapılır. Koleksiyonun zenginliğini sağlayabilmek için önemli olan kumaş ve aksesuar seçiminde kalite, uygun fiyat ve üretim kolaylığı, kolay temin edilebilirlik gibi kriterler göz önünde bulundurulur.

  -  Çizimlerin yapılması

  -  Kumaş ve çizim evlendirmeleri

  -  Kalıp işlemlerinin kontrolü

  -  Provalar

Sunum: Gamze Saraçoğlu Moda Tasarım Stüdyosu ekibi, teknolojiyi en üst düzeyde kullanarak bütün modellere ait detaylı teknik föyler hazırlayarak bilgi akışının doğru olmasını sağlar.

 

Kontrol: Model numunelerin oluşturulur, model numunelerinin provası ve revizeleri yapılır, model numuneleri onaylanarak üretime hazır hale getirilir.

KREATİF DANIŞMANLIK

Kreatif danışmanlık kapsamında, belirlenen koleksiyona ait imaj ve konsept doğrultusunda, imaj çekimleri, katalog çekimleri, ürün eşleştirmeleri, reklam kampanyası görsel seçimi, vitrin ve mağaza içi düzenleme, firma ürün sunumu düzenlenmesi hizmetleri verilir.

ÜNİFORMA TASARIM VE ÜRETİM DANIŞMANLIĞI

Gamze Saraçoğlu Moda Tasarım Stüdyosu olarak kurumsal firmaların belirlenen veya önerilen marka imajı doğrultusunda üniforma tasarlamaktadır.

Referanslar

bottom of page